П'ятниця, 12 серпня 2022

b 1 b 2 b 3 b 4

Церковний календар на тиждень

Середа, 10 серпня 2022
Середа, 10 серпня 2022

Апостолів і дияконів Прохора, Никанора, Тимона й Пармена

Першими дияконами у Христовій Церкві були Стефан, Филип, Прохор, Никанор, Тимон, Пармен і Миколай. Прохор був добрим товаришем святого апостола Петра. Згодом його висвятили на єпископа Нікомидії, що в Малій Азії. Він був ревним проповідником Христової віри серед поган і вірним Божим слугою. Загинув мученицькою смертю у сирійському місті Антіохії.

Четвер, 11 серпня 2022
Четвер, 11 серпня 2022

Мученика Каленика

Святий Каленик народився в Кілікії (Мала Азія) в побожній християнський родині. Досягнувши зрілого віку, святий побачив, скільки людей перебувають у полоні язичництва. Тому вирішив посвятити своє життя проповідуванню Слова Божого. І так, як апостоли, пішов у міста і села проповідувати Царство Боже. Помер від рук поган, які жорстоко його закатували.

П'ятниця, 12 серпня 2022
П'ятниця, 12 серпня 2022

Апостолів Сили і Силуана, і тих, що з ними

Апостол Сила жив у І столітті. Товаришував з апостолами Павлом і Петром та допомагав їм у написанні 1-го та 2-го послання до Солунян. Після Собору апостолів він прибув в Антіохію, для роз'яснення соборного послання. Залишившись в Антіохії, ревно допомагав апостолові Павлові в його місіонерських подорожах з Євангельською проповіддю. Згодом в Коринфі був висвячений на єпископа. Загинув мученицькою смертю в Македонії.

Субота, 13 серпня 2022
Субота, 13 серпня 2022

Святого і праведного Євдокима

Святий Євдоким народився 810 року у побожній християнській родині й походив із Каппадокії, що в Малій Азії. Він служив у війську, був надзвичайно справедливим, багато молився і допомагав бідним. Завдяки бездоганній поведінці, сумлінності у виконанні обов'язків, імператор призначив його комендантом каппадокійського полку. У віці 33 років Євдоким смертельно занедужав. При його гробі діялися численні чуда, тому його нетлінні мощі перенесли до Царгорода, де збудували на честь святого церкву.

Неділя, 14 серпня 2022
Неділя, 14 серпня 2022

Сімох мучеників Макавеїв, їх матері Соломії і старця Єлеазара

166 року перед народженням Христа сирійський цар Антіох намагався примусити євреїв перейти на поганську віру. Багато юдеїв відступило від правдивого Бога, але деякі залишилися Йому вірними до кінця. Славними мучениками у час цього переслідування стали праведний Єлеазар, Соломонія та її семеро синів. Святі мученики Макавейські загинули в сирійському місті Антіохії. Назву "Макавеї" одержали від Юди Макавея, ізраїльського героя в тогочасній боротьбі за рідний край і Божий закон.

Прочанину на замітку

Приєднуйтесь до нас